Özge Özvarol

Özge ÖZVAROL Kimdir?

Yoga ile 2010 yılında yaptığı bir egzersiz programı sayesinde tanışmasının ardından kişisel hayatında yoga tüm sporların önüne geçmiştir. 2016 yılında hocalık eğitimine Cihangir Yoganın 200 Saatlik Hatha Yoga Hocalık Eğitimi (Yoga Alliance RYT 200) ile Başladı. 2016 yılında İpek Soygür ile İleri Seviye Sekanslama Eğitimini (15 saat) aldı. 2017 yılında David Cornwell ile Nefes Meditasyonu ve Farkındalık Eğitimi tamamladı. Aynı yıl Chris Chaves ve Zeynep Uras Yönetiminde Cihangir Yoga Staj Programına(50 saat) kabul edilerek Cihangir Yoga’da 6 ay süreli Stajer Hoca olarak ders verdi. Staj programını tamamlamasının ardından Cihangir Yoga’da Bade Gül Kılınç’a 6 ay Fırat Tosun’a 2 ay süresince derslerinde asistanlık yaptı. Yine 2017 yılında Uluslararası yoga hocası Dylan Werner ile El-Kol Dengeleri ve Ters Duruşlar üzerine atölye çalışmalarına katılma fırsatı buldu. 2018 yılında Berivan Aslan Sungur’dan Yoga Hocaları için Yoğunlaştırılmış Yin Yoga Eğitimini (30 saat) aldı. Aynı yıl Chris Chavez ile İleri Seviye Pratik Eğitimini (15 saat) tamamladı. 2019 yılı içerisinde Barış İşcan ile Asana Lab (15 saat) ve Chris Chavez’den Master Practice (15 saat) eğitimlerini aldı. 2020 yılında Carlos Pomeda ve Zeyneb Uras ile Hayatta ve Uygulamada Yoga Felsefesi (30 saat) eğitimine, müteakiben yine Carlos Pomeda ile Kriz Zamanları için Bhagavad Gita Çalışma Grubuna (40 saat) iştirak ederek 500 saatlik eğitimini tamamladı.

2021 senesinde Ateş Bağdaş ve Budokon Yoga ile tanışmasıyla hareket yolculuğu yeni bir yön buldu. Mart 2022 yılında Budokon Yoga hocalık eğitimini (50 saat) bitirdi. Budokon Yoganın yaratıcısı Cameron Shane ve Melayne Shane ile çalışma fırsatı buldu. Kasım 2022 ayında Sinem Akat’tan Mobilijin Eğitimi (18 saat) Budokon Mobility ile hareket sistemini daha da derinlemesine inceleme fırsatı buldu. 2023 yılında Cameron Shane’nin Budokon Mobility for BJJ eğitime katılıp sistemin dövüş sanatlarına bakış açışını görme fırsatı buldu.

Yoganın kendisinde başlattığı dönüşüm ve farkındalığı her fırsatta verdiği özel ve toplu yoga dersleri ile öğrencilerine yansıtmaya çalışmaktadır. Derslerindeki güçlü, enerjik ve derin fiziksel pratikleri yoga felsefesi ile desteklerken, güç içerisinde yumuşamayı, hareket içinde dinginliği araştırmaktadır. Yoga pratiğini ayakları yere basan bir felsefeye oturmak ve öğrencilerine bunu sunmayı hedeflemektedir.

Uzman Detayları
  Uzman Detayları
   0
    0
    Sepetiniz
    Sepetiniz boşAlışverişe Dön