Ekin Teymen

Günlük hayatımızın koşuşturmacası içerisinde bazen farkındalıklı tek bir nefes alıp vermeden geçirdiğimiz günler olabiliyor. Dışa dönük yaşarken kendimizden fazlaca uzaklaşabiliyoruz. Ben de hayatımın böyle bir döneminde yoga ile tanıştım. Benim için yoga bir içe dönüş yolculuğu. Başta insanın kendisiyle ve dolayısıyla çevresiyle yeniden ve daha derinden bir bağ kurma yolu.
Hem bedensel hem zihinsel hem de spiritüel bir pratik. Beraber ilerleyeceğimiz yoga etkinliklerimizde beden aracılığıyla zihni dinginleştirmeye ve kalbimizden geçene biraz daha kulak vermeye niyet ederken; bedeni -dolayısıyla zihni- esnetmeye ve güçlendirmeye yönelik pratikler yapıyoruz.

Eğitimleri ve Deneyimi

Ekin yoga yolculuğunda derinleşmeye 200 Saat: The Chris Chavez Path to Yoga temel yogalık eğitimiyle başladı. Eğitim sonrası bir süre kurumsal hayatla paralel giden yoga eğitmenliği süreci sonrası kurumsal hayatı bırakıp tamamen yoga eğitmenliği yapmaya karar verdi. Bu esnada 300 saatlik İleri Seviye eğitimini de Cihangir Yoga’da tamamladı. Berivan Aslan Sungur ile Yin Yoga, Şaylan Yılmaz ile Hamile Yogası Eğitimi de alan Ekin; Carlos Pomeda, Meghan Currie, Mathieu Bolduron, Şenol Topuz, Barış İşcan, Zeyneb Uras gibi çok değerli hocalarla çalışma fırsatı buldu. Ashtanga, Vinyasa, Hatha ve Yin Yoga gibi farklı yoga tarzlarını deneyimleyen Ekin, 2018’den beri Cihangir Yoga’nın ana hoca kadrosunda stüdyo dersleri vermektedir. Stüdyo derslerinin yanı sıra farklı lokasyonlarda yoga kampları da düzenleyen Ekin, yine 2018’de kendi sosyal sorumluluk projesi olan “Patiler için Yoga”yı kurdu. Düzenli olarak sokak hayvanlarına destek olmak ve aynı zamanda yoga yapmak isteyen katılımcılara yoga dersleri vermektedir.

Uzman Detayları
  Uzman Detayları
   Konuşmacının Etkinlikleri
   Bu etkinlikleri de sevebilirsiniz.
   12 Temmuz 2024
   12:00
   Gelecek Etkinlik
   0
    0
    Sepetiniz
    Sepetiniz boşAlışverişe Dön