Deniz Yalım Kadıoğlu

Yogayla ilk buluşmam 2011 yılı sonunda Hindistan, Indore’da, Paramanand Yoga Bilimleri Enstitüsü’nde sevgili öğretmenim Dr. Guruji Omanand rehberliğinde oldu. 500 saatlik YA Geleneksel Yoga, Meditasyon ve Yoga Terapi Uzmanlık eğitimimi orada tamamladım. Yolculuğum Monika Munzinger’den “Yoganın Temelleri”, Devrim Akkaya’dan “Yin Yoga”, “Meridyen Teorileri ve 5 Element Yoga Serileri” eğitimleri ile devam etti.
2015 yılında tanıştığım Kundalini Yoga, dönüştürücü etkisiyle ilk andan itibaren günlük pratiğimin parçası oldu. KRI Kundalini Yoga Eğitimi’ni 2017’de Sada Sat Kaur ve Sada Sat Singh ile tamamladım. Sonraki yıllarda Shiv Charan Singh ile “Zihin ve Meditasyon”, Sada Sat Kaur ile “Stres ve Canlılık” ve Carolyn Cowan ile “Nötr Zihin” eğitim programlarına katıldım.
Yoga terapinin somatik yaklaşımla derinleştiği ve bir fiziktedavi merkezi kapsamında staj yapma fırsatı bulduğum Somatik Yoga Terapi eğitimini Başak Yüksel ile tamamladım. Şeyda Tosçalı’dan aldığım Sinir Sistemi Düzenleme Programı, beni geleneksel yoga ve bilimsel yaklaşımların birbirine örüldüğü taptaze bir alana taşıdı.
Yogayla birlikte yazı da her zaman yaşamımda yer aldı. Çeşitli mecralarda yoga ve yaşam üzerine paylaştığım içeriklerin yanı sıra Roy Eugene Davis’in “Bhagavad Gita’nın İçsel Anlamı” ve Adnan Çabuk’un “Sessizliği Bozmadan” kitaplarının editörlüğünü üstlendim.

Uzman Detayları
  Uzman Detayları
   Konuşmacının Etkinlikleri
   Bu etkinlikleri de sevebilirsiniz.
   0
    0
    Sepetiniz
    Sepetiniz boşAlışverişe Dön