Burcu Bilgen

Ben Burcu Bilgen, 27 yaşındayım. Oryantal Dansçısı, Oryantal Dans Eğitmeni ve eczacıyım.

Oryantal dansa olan tutkumu 5 yaş gibi çok erken bir yaşta keşfettiğim için hem çok şanslı hem de şükür dolu hissediyorum.

Başladığım bu sanat dalında kendimi sürekli geliştirme ve başkalarına da bu güzellikleri aktarma arzum zamanla beden algımı ve tüm estetik kodlrımı yeniden programlamama vesile oldu.

Dans benim için sadece bir sanay türü veya ifade biçimi değil, aynı zamanda fiziksel bedende olmanın bir kutlaması ve kendim olma halini onurlandırma yolu. Bu nedenle, insanlara dansın ve özellikle oryantal dansın sağladığı özgürlüğü ve kendini ifade etme gücünü öğretmek için dansla özgürleşme yolunda yürüyorum.

Eğitim hayatıma 2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nde başladım ve 2019’da mezun oldum. Üniversite yıllarımda aynı zamanda mensubu olduğum dans kulübünün başkanlığını üstlendim ve birçok önemli projeye imza attım. Türkiye’de ilk defa Türkçe Mamma Mia müzikalini sahneye koyarak dansın ve performans sanatlarının önemini vurgulamaya çalıştım. Ayrıca 5 yıl boyunca Türkiye’nin en büyük dans festivallerinden birini düzenledim ve dansın toplumsal etkisini gösterme fırsatı buldum.

Dans alanında çok geniş bir deneyime sahibim. Oryantal dansın yanı sıra Latin Amerikan Dansları, Çağdaş Dans ve Sosyal Latin Dansları gibi farklı tarzlarda uzman eğitmenlerden dersler aldım. Eczacılık kariyerim boyunca dans eğitmenliği de yaparak bu iki tutkumu bir arada sürdürdüm.

Ayrıca feminist derneklerde, yoga ve dans stüdyolarında dersler vererek ve sahne performansları gerçekleştirerek dansın gücünü ve özgünlüğünü yaymaya çalıştım.

2019’dan bu yana düzenli olarak dans dersleri vermeye devam ediyorum.

Multidisipliner bir dansçı olduğumdan, sirk sanatları, sahne sanatları, dans ve yogayı kendi pratiklerimde bir araya getirerek oluşturduğum dans akışlarını paylaşmakta ve yin hali deneyimlemede derinleşmede yardımcı olması için de 2022 Mayıs ayında 75 saatlik Yin Yoga eğitmenlik eğitimini tamamladım.

Oryantal dansı, bedenin elementlerini ele alma, şefkatle bedenin akışını deneyimleme ve otantik benliği hatırlatma gibi alanlarda özel dersler ve kamplar düzenleyerek öğrencilerime rehberlik etmeye devam ediyorum.

Aynı zamanda Reiki2 uygulayıcısıyım. Koşulsuz sevgi ve beden enerji akışlarıyla çalışıyor olmak, öğrencilerimle ve evrenle bağlantımı daha çok güçlendiriyor.

Beraber dans etmek için sabırsızlanıyorum.

Uzman Detayları
  Uzman Detayları
   Konuşmacının Etkinlikleri
   Bu etkinlikleri de sevebilirsiniz.
   0
    0
    Sepetiniz
    Sepetiniz boşAlışverişe Dön