Başak Yüksel

Lisansını, İstanbul Üniversitesi Florence Nightingale Hemşirelik Bölümü’nde tamamlayan Başak Yüksel, çeşitli hastanelerde ortopedi, iç hastalıkları, kadın doğum, ameliyathane, yoğun bakım, psikiyatri ve onkoloji gibi hayati ünitelerinde çok sayıda hasta ve vaka ile çalıştı.

Ardından Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Art Management eğitimi aldı, galeri ve TV kanallarında çalıştı. 2007 yılından bu yana profesyonel olarak Yoga Eğitmenliği mesleğini sürdürüyor. Uzmanlığı olan Bütünsel Yoga Terapi ve Çocuk Yogası alanında eğitmenler yetiştiriyor.

2006 yılında yogaya başlamasından bu yana kendi sağlık sorunlarına çözüm getirmek ve öğrencileriyle paylaşmak için alternatif tedavi yöntemleri ile ilgili derinleşmiştir; hâlâ eğitim ve araştırmalarını sürdürmektedir.

Yoga Terapi alanında Doğu ve Batı kökenli önemli hocalardan 5000 saatin üzerinde eğitim almış, 6 ay süren Hindistan, Tayland, Bali seyahatleri sırasında birçok şifacı ve yoga hocasıyla çalışmıştır.

Tias Little (60 saat), Prof. Dr. Om Baweja (100 saat), Mirca&Gary Kraftsow (100 saat), Tom Myers (50 saat), Sarah Power (30 saat), Edward Clark (30 saat), Hart Lazer (150 saat), Aadil Palkhivala, Jill Mller, Julie Gudmestad, Doug Keller, Tiffany Cruikshank ve Godfrey Devereux’tan (60 saat) birebir ve online eğitimler almıştır.

İstanbul Üniversitesi’nde Prof. Dr. Mehmet Yıldırım ile iki sene süren 700 saatlik Anatomi ve Fizyoloji Eğitimini; Amerika’da faaliyet yürüten dünyanın en önemli okullarından Anatomitrains’in kurucusu Tom Myers’ın fasya ağırlıklı anatomi programını tamamladı.

Norveçli Doktor Sarah Mitic ile 6 ay süren TRE (Trauma, stress release exercises) eğitimini 2 modül olarak tamamladı.

20 dile çevrilen, Kaplanı Uyandırmak, Travma ve Anı kitaplarının yazarı, Psikolog Peter Levine’nin oluşturduğu Somatik Experience Programı’na devam etmekte, psikoloji temelli somatik uygulamaları yoga uygulamasıyla birleştirmektedir.

Eğitimlerini bilimsel ve klinik yaklaşımlar temeline dayandırarak, enerjetik uygulamaları daha kapsamlı anlaşılabilir biçimde sunmayı amaçlamaktadır.

Bunun dışında meridyenler hakkında derinleşmesini sağlayan Tai Masaj uygulayıcı uzmanlığı eğitimi (60 saat) aldı. Yaşam Koçluğu eğitimini Mimar Sinan Üniversitesi’nde (78 saat), eğitimenlerle çalışabilme sertifikasını ise Milli Eğitim Bakanlığı’ndan onaylı olarak Aydın Üniversitesi’nden aldı (50 saat). Başlangıç seviyesi Ayurvedik Beslenme Eğitimini de tamamladı (20 saat).

Bunların dışında dans, yaratıcı drama, tiyatro, resim, fotoğraf gibi yaratıcı alanlarda eğitimleri bulunmaktadır.

 

Uzman Detayları
  Uzman Detayları
   0
    0
    Sepetiniz
    Sepetiniz boşAlışverişe Dön