İrem Ortaç ile Ayurvedik Sonbahar Detoksu

Etkinlik Detayları
 • Başlangıç Tarihi
  10 Ekim 2022 00:00
 • Bitiş Tarihi
  16 Ekim 2022 23:59
 • Durum
  Geçmiş Etkinlik
 • Lokasyon
 • Kalan Biletler

Ayurvedaya göre evrendeki tüm maddelerin özellikleri vardır. Sonbahar kuru, sert, rüzgarlı, düzensiz, serin, ince ve berrak özelliklere sahip bir mevsimdir. Bunların hepsi vata doshanın niteliklerdir ve özellikleri nedeniyle ayurvedaya göre sonbahar bir vata mevsimi olarak kabul edilir.
Vata benim tabirimle 3 doshanın en yaramaz çocuğudur. Her an, her şeyden dengeyi kaybetmeye hazır olan vatayı dengede tutmak için, hem rutinleri hayatında tutmak, hem de dengeli beslenmek ve dengeli bir yaşam sürmek önerilir. Bütün bunların sonunda bağışıklığımızı kuvvetli ve zihnimizi temiz tutarsak, sağlıklı bir kış geçirebiliriz. Bunlara destek, yaz boyunca biriktirdiğin toksinlerden arınmak için en iyi yöntem: detoks yapmaktır.
Sonbahar kışa geçiş zamanıdır. Doğada ağaçlar, kışa hazırlanırken yapraklarını dökerler, toprağın rengi değişir, kuşlar göçerler, doğada bir hareket vardır. Bu hareket insan bedeni ve zihni için de geçerlidir. Hele ki bu sene olduğu gibi bir anda havaların soğumasıyla, hem bedende hem zihinde depresif haller, toksinlerden ağırlaşmış beden ve zihin durumları ortaya çıkabilir. Doğanın yaptığı gibi doğal olanı bütün bunları bırakmaktır.
Her mevsime göre beslenme ve yaşam tarzı seçerek, kış boyunca içsel denge daha iyi koruyabilirsiniz. Zıtların dengede olduğu Ayurveda ilkesine göre, sıcak, yağlı besin değeri yüksek besinlerle beslenme, sevgi içeren ilişkiler ve istikrarlı olmak, rutinleri hayatına eklemek gibi değişimlerle, vata mevsimi daha kolay hale gelir.

Ayurvedik Sonbahar Temizliğinin Faydaları
- Bedendeki toksinlerin atılmasına destek olur.
- Enerji ve canlılığı artırır.
- Uyku düzeni rayına oturur.
- Sağlıklı kilo yönetimini destekler.
- Sinir sistemini rahatlatır ve zihni sakinleştirir.
- Bedeni kışa hazırlar.
- Kişinin doğal denge durumunu yeniden kurmasına yardımcı olur. - En dengeli sağlığı ve iyi olma halini geliştirir.
Vücudumuz son derece zeki ve çalışkandır. Her gün, besinlerimizden neyin iyi olduğunu, neyin yaramadığını ayırt ederek oluşturduğu rutin metabolik atıklar dışında, herhangi bir zararlı maddeyi ortadan kaldırmak için yapabileceğinin en iyisini yapar.
Ayurvedik temizliğin arkasındaki fikir tam da budur: Vücudun dinlenmesi, iyileşmesi ve kendini onarabilmesi için vücuda soktuğumuz, işe yaramayan maddeleri azaltmak. Ve girdilerin akışı yavaşladığında, vücudunuz çok derin bir temizlik yapmak için kendi doğasına uygun bir şekilde çalışmaya başlar.
Arınma uygulaması, gelişmiş enerji, güç ve bağışıklık için büyük potansiyele ve yenilenmiş bir yaşam sevgisine sahip Ayurvedik yaşam tarzının hayati bir parçası olarak kabul edilir.
Ayurvedik bir temizlik, sindirim sistemini dinlendirir ve sıfırlar, toksinleri ortadan kaldırır ve aynı anda vücutta dengesizliği var olan vata, pitta ve kapha'yı uzaklaştırır. Bu arınma içsel, bedensel dengeyi ve genel sağlığı geliştirmeye hizmet eder.

AJANDA
Ön detoks toplantısı: 3 EKİM Pazartesi 21.30 - 22.30 Zoom Online Detoks başlangıç tarihi : 10 EKİM Pazartesi
Yoga dersi ve nefes çalışması: 15 Ekim Cumartesi 09:00 - 10:00 Detoks Bitiş tarihi : 16 EKİM Pazar

MALZEMELER
Ancient Greens buğday çimi tozu (paylaşılacak kod ile indirimli alışveriş)
Ayushi Formula detoks destek ürünleri (opsiyonel - paylaşılacak kod ile indirimli alışveriş)
Haven Herbs & Blends çayları (paylaşılacak kod ile indirimli alışveriş)
Bu anlaşmalı markalardan indirimli ürün alımı yapabileceksiniz. Bazı ürünlerin zorunluluğu olmadığı gibi, bazı ürünlerin bu detoks süresince kullanılması önerilir. Bu bilgiler toplantıda verilecektir.

KAYIT
Ödemenin gerçekleşmesi durumunda kaydınız yapılmış sayılır, toplantıya katıldıktan ve programı aldıktan sonra ücret iadesi yoktur.

İrem Ortaç
Etkinlik Detayları
 • Başlangıç Tarihi
  10 Ekim 2022 00:00
 • Bitiş Tarihi
  16 Ekim 2022 23:59
 • Durum
  Geçmiş Etkinlik
 • Lokasyon
 • Kalan Biletler
0
  0
  Sepetiniz
  Sepetiniz boşAlışverişe Dön