Bahar, Gözde ve Hande ile Nemrut ve Taş Tepeler Yogalı Kültür Turu

3 yoga eğitmeni kadın, 3 farklı enerji; Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin büyülü coğrafyasında yapacağımız yoga kampı ve profesyonel kokartlı rehber eşliğinde kültür turu ile bir araya geliyor.

Etkinlik Detayları

16 Mayıs Perşembe
12:50 Adıyaman'a varış
13:30 Dağdaki Tanrılar
Adıyaman Havalimanında bizi bekleyen aracımız ve rehberimizle buluştuktan sonra Kahta’ya doğru yarım saatlik bir yolcuğun ardından Atatürk Baraj Gölü kenarında öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemeğin ardından yolculuğumuz başlıyor. 1900'lü yılların başına kadar kayıtlar dışında kaybolmuş olan Kommagene Krallığı’ndan günümüze ulaşan görkemli Nemrut Dağı tümülüsüne doğru yola çıkıyoruz. Yolda Roma İmparatorluğu döneminde inşa edilen Cendere Köprüsü’ne uğrayıp araç değiştiriyoruz. Dağın zirvesine doğru çıkmaya devam ediyoruz. Yarım saatlik heyecanlı bir dağ yolu sürüşünün hemen ardından Kral Anthiacos’un mezar tümülüsünün de bulunduğu zirveye doğru yarım saatlik bir yürüyüş yapıp bu efsanevi kutsal alanın batı terasında kısa bir meditasyon yapıp sonrasında güneşin batışını izliyoruz.
Konaklama için dağdan şehre inip bir buçuk saatlik bir yolculuğun ardından Şanlıurfa’ da Tessera Hotel’de bu heyecan verici günü bitiriyoruz.

17 Mayıs Cuma
07:00 Gözde ile Nefes Farkındalığı Meditasyonu
07:30 Bahar ile Yoga
09:00 Kahvaltı
10:00 Sin'in Çorak Toprakları
Mis gibi bir Şanlıurfa sabahına uyanıp dileyenlerle meditasyon ve yogamızı yapıp, kahvaltı ettikten sonra güneye doğru yol alıyoruz. Kutsal kitaplarda adı geçen Harran’a varıyoruz. Medeniyetler Kavşağı’nda bulunan tarihi Harran şehrinden geri kalanları görüp ovanın derinlerine doğru gidiyoruz. Bazda Mağaraları’nda üşüdükten sonra Medyen Kavmi’nin taşa dönüştüğü Şuayip Antik Kenti’nde (Soğmatar Antik Kenti) sakin bir yürüyüş yapıyoruz. Ovanın düzlüğünden ayrılıp bu kurak coğrafyayı yukardan gören yedi gezegen ile çevrili Mar Alahe Kültü kutsal alanından ovaya bakıyor ve otelimize doğru yola çıkıyoruz.
17:00 Otele dönüş ve akşam yemeği için serbest zaman

18 Mayıs Cumartesi
07:00 Gözde ile Nefes Farkındalığı Meditasyonu
07:30 Hande ile Yoga
09:00 Kahvaltı
10:00 Bir tek dileğim var.
Şanlıurfa’da uyandığımız ikinci sabah keyifle kahvaltımzı yapıp taş evleri, güvercinleri, dar sokakları görebileceğimiz kendine has düzeni ile Eski Urfa’da uzun bir yürüyüşe çıkıyoruz. Arkeoloji ve Mozaik Müzesi’ni, Kızılkoyun Nekropol alanını gezip şehrin kalbine; Balıklıgöl’e doğru süzülüyoruz. Gölün kenarında balıklarla konuşup kahve-çay molasının ardından kalabalıklara dalıyoruz. Urfa çarşılarının içinden geçerek Güneş Kapısına varıyoruz. Kendimizi çarşıdaki kalabalığı takip ederken Gümrük Hanı’nda buluyoruz. Öğle yemeği sonrasında Urfa Çarşıları gezisi için serbest zaman veriyoruz.
17:00 Otele dönüş ve serbest zaman
19:00 Akşam yemeği ve Sıra Gecesi (opsiyonlu)

19 Mayıs
07:00 Hande, Bahar ve Gözde ile yoga
08:30 Kahvaltı
09:30 Taş Tepeler!
Kahvaltının ardından Şanlıurfa’da son bir yolculuk için yola revan oluyoruz. Tilkinin izinden gidip ovadan tepeye doğru sürüyoruz. Göbeklitepe ile 12 bin yıllık hasretimizi gideriyoruz. Ovaya dönüp karşı tepelere tırmanıyoruz ve tüm ihtişamı ile Karahantepe bizi karşılıyor. Burada bir köy evinde öğle yemeği yedikten sonra Karahantepe ve kazı alanına geçiyoruz. Gözde ile Şevkat meditasyonu ardından bu mistik coğrafyaya veda edip havaalanına doğru yola çıkıyoruz.
16:00 Havaalanına gidiş

Uçak saatleri
16 Mayıs 11:05 THY İstanbul - Adıyaman
19 Mayıs 18:00 Anadolu Jet Şanlıurfa - Sabiha Gökçen

Önemli not: Kampımız hem kültür turu hem de mindfulness temelli meditasyon ve yoga kampı olduğu için başlangıç seviyesi ve orta seviye katılımcılara açıktır. Ayrıca yoga ve meditasyon yapmak istemezseniz de turumuza katılabilirsiniz.
Operasyonel olarak saatlerde değişiklikler olabilir.

* 1 Nisan'a kadar ilk 10 kişiye erken ödeme indirimi uygulanacaktır. Fiyatlarımıza 3 gece konaklama, sabah kahvaltıları, tüm yoga ve meditasyon pratikleri, tüm turlar ve seyahat sağlık sigortası dahildir.

Hande Fırtınoğlu
Bahar Mülayim
Gözde Özpolat
Tek Kişi Konaklamalı Tur Bedeli
15,000.00
İki Kişi Konaklamalı Tur Bedeli (Kişi Başı)
13,000.00
Fotoğraflar
Etkinlik Detayları
0
    0
    Sepetiniz
    Sepetiniz boşAlışverişe Dön